Jubileusz "Partnerstwa"

Mija 10 lat od powstania w Radomsku Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Partnerstwo". Wspominając początki działalności, członkowie stowarzyszenia podkreślają, że nie było łatwo. Musieli walczyć z wieloma uprzedzeniami i barierami. Ale opłacało się.

Dziś osoby niepełnosprawne nie są już w Radomsku traktowane jak zjawisko. Nie boją się samodzielnie wyjść na ulicę.
- Jestem osobą niepełnosprawną od 20 lat. Dawniej widok osoby niepełnosprawnej na wózku manualnym czy elektrycznym na ulicy był rzadkością. Ludzie wstydzili się swojej niepełnosprawności, wstydzili się pokazać ją publicznie. Dziś jest inaczej. W tym temacie zaszły bardzo duże zmiany - mówi Marek Śpiewankiewicz, prezes "Partnerstwa".
Stowarzyszenie dla osób w nim skupionych jest jak drugi dom. Znajdują tam nie tylko dużo ciepła, ale również pomoc.
- Dużo rzeczy można się dowiedzieć. Uzyskać fachową poradę. Czuje się, że nie jest się samotnym, że inni mają podobne problemy - mówi tata niepełnosprawnego 24-letniego Mateusza.
Stowarzyszenie skupia obecnie ponad 50 członków. Są to osoby z różnym stopniem niepełnosprawności, zarówno dorośli, jak i dzieci. Prezes stowarzyszenia w ubiegłym roku otrzymał tytuł Lodołamacza.

mbb

Po Prostu Informacje, 30.09.2010 r

Zapraszamy do obejrzenia galerii

PARAFIADA
To juz półmetek wakacji, nasza młodzież w świetlicy parafiady przy klasztorze OO Franciszkanów wspólnie z młodszymi kolegami pod opieką Pani Kasi miło i aktywnie spędza czas.
Pólmetek Parafiady Pólmetek Parafiady Pólmetek Parafiady

Festyn sportowo-rekreacyjny "Fryszerka"
11 lipiec br (sobota) godz.15-ta, 26 lipiec br (niedziela) godz. 15-ta, 08 sierpień br (sobota) godz.15-ta i 23 sierpień br (niedziela) godz.15-ta.
Dojazd bezpłatnym autobusem nr. 1 z napisem Fryszerka: odjazd ul. Jagiellońska godz. 10.40; 13.13; dni robocze 10.20; 12.15; święta

Zapraszamy dzieci i młodzież z Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepłnosprawnej "Promyk" oraz Stowarzyszenia "Partnerstwo" na pierwsze wakacyjne spotkanie w świetlicy przy klasztorze o. Franciszkanów w Radomsku, ul Narutowicza 3, w dniu. 7 lipca br. (wtorek) o godz. 10-tej.

Uprzejmie informujemy, że 22.08.2009 r. odbędzie się pielgrzymka osób niepełnosprawnych na trasie Olsztyn - Częstochowa.
Bliższych informacji udziela Pani Gabrysia Szczygłowska pod tel. 044 6835986

Zarząd Stowarzysznia uprzejmie informuję, ze "Spotkanie Wigilijne'"odbędzie się 13.12.2009 r.
Bliższych informacji udziela i zapisy przyjmuje Pani Katarzyna Tomaszewska pod tel: 0516608942
Zapraszamy