Biuro informacji dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia "Partnerstwo" w oparciu o dostępne źródła informacji i doświadczenie zapewnia zainteresowanym pełną informację o przysługujących niepełnosprawnej społeczności prawach i uprawnieniach.

Poza podstawową poradą jak poprawnie napisać podanie, wniosek lub skargę i do kogo ją skierować, zapewniamy dostęp do ulotek z serii "Poznaj Swoje Prawa".

Nasza działalność to informacja i doradztwo w zakresie: programów celowych PFRON-u, świadczeń socjalnych sprzętu rehabilitacyjnego, możliwości leczenia i rehabilitacji, adaptacji mieszkań, turnusów rehabilitacyjnych oraz w ramach wolontariatu pomoc prawnika, psychologa, doradcy ds. pracy, radnego.

Każda osoba korzystająca z pomocy biura ma możliwość otrzymania poparcia emocjonalnego, ułatwiającego odreagowanie negatywnych emocji, a generalnym celem biura jest pomoc w znalezieniu skutecznego sposobu rozwiązania problemu wszystkim tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i takiej pomocy potrzebują.

Biuro Informacji ON
 97-500 Radomsko, ul. Tysiąclecia 5
tel. 044 685 45 32, fax:044 685 45 13