Akcja "Parking"

 

KAMPANIA PARKINGOWA 2009

IV 2009

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 6 lat organizuje Ogólnopolską Kampanię Parkingową. W tegorocznej kampanii udział bierze ponad 100 miast w całej Polsce, w tym urzędy miast (41), organizacje pozarządowe (43), centra handlowe (92) oraz supermarkety (1 390).

więcej

 

KAMPANIA PARKINGOWA 2008

X 2008

Pod hasłem "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?" po raz piąty 18 września ruszyła ogólnopolskiej Kampania Parkingowa. Ma ona uzmysłowić nieupoważnionym kierowcom, że miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych powinny być wykorzystywane tylko przez osoby, które ich potrzebują i są do tego upoważnione. Jeszcze w tym roku kierowcy parkujący bezprawnie na tzw. "kopertach" zapłacą mandat w wysokości 500 zł. Planowane jest dalsze zaostrzenie kar za zajmowanie miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych w postaci 5 punktów karnych. Propozycje zmian zostały zaprezentowane na konferencji inaugurującej Kampanię Parkingową organizowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, nad którą honorowy patronat objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

więcej

 

KAMPANIA PARKINGOWA ROZPOCZĘTA

X 2007

Już po raz czwarty 19 września ruszyła edycja Ogólnopolskiej Kampanii Parkingowej. Jej nowe hasło "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?" ma uzmysłowić nieupoważnionym kierowcom, że miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych powinny być wykorzystywane tylko przez osoby, które ich potrzebują.

więcej

 

RADOMSKO BEZ BARIER...

X 2006

Ruszyła trzecia już edycja Ogólnopolskiej Kampanii Parkingowej pod hasłem: Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?, prowadzonej w ramach programu Polska bez barier. Akcję na terenie Radomska pilotuje Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych Partnerstwo.

więcej

 

RADOMSKO MIASTO BARIER

IX 2006

21 września br. odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone III edycji Ogólnopolskiej Kampanii Parkingowej prowadzonej w ramach programu "Polska bez barier" organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Partnerstwo" w Radomsku. Celem spotkania było omówienie problemu zajmowania przez pełnosprawnych kierowców "kopert" czyli miejsc przeznaczonych wyłącznie dla osób niepełnosprawnych.

więcej

 

RUSZA KAMPANIA PARKINGOWA

XI 2005

Niepełnosprawni są wśród nas i zmagają się z barierami, które niejednokrotnie my - sprawni sami im stawiamy. Uzmysławia to organizowana już po raz drugi w całej Polsce kampania parkingowa, mająca na celu wyeliminowanie zjawiska, jakim jest zajmowanie kopert przeznaczonych dla niepełnosprawnych kierowców przez kierowców sprawnych.

więcej

 

"Koperty" tylko dla niepełnosprawnych

W ramach programu Polska bez barier 10 września, w 24 miastach Polski jednocześnie, z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji rusza kampania parkingowa pod hasłem "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?". Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem zajmowania przez pełnosprawnych kierowców "kopert" czyli miejsc przeznaczonych wyłącznie dla osób niepełnosprawnych.

więcej

 

"CZY CHCIAŁBYŚ BYĆ NA NASZYM MIEJSCU"

To hasło przyświecające nowej, ogólnopolskiej kampanii parkingowej realizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji w ramach programu "Polska bez Barier". Kampania ta dzięki radomszczańskiemu Stowarzyszeniu na rzecz osób niepełnosprawnych "Partnerstwo" już we wrześniu i październiku swoim zasięgiem obejmie także nasze miasto. Celem jej jest przede wszystkim walka z problemem jakim jest zajmowanie przez pełnosprawnych kierowców miejsc postojowych przeznaczonych dla niepełnosprawnych. Nad przebiegiem tej kampanii na terenie Radomska tygodnik "Komu i Czemu" objął patronat medialny.

więcej

 

Niepełnosprawni mają prawo

"Partnerstwo" - radomszczańskie Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych włączyło się w ogólnopolską akcję pod hasłem "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?"

- Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem zajmowania przez pełnosprawnych kierowców miejsc przeznaczonych wyłącznie dla osób niepełnosprawnych - mówił Marek Śpiewankiewicz, prezes "Partnerstwa", na spotkaniu poświęconym akcji w czwartek 16 września.

więcej

 

Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?

Pod takim hasłem prowadzona jest w całej Polsce społeczna kampania, której celem jest uświadomienie kierowcom, że miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych przeznaczone są właśnie dla takich osób. Do akcji włączyły się 24 miasta, w tym Radomsko.

więcej